Site Haritasıİstek ve Öneri Formu
HABERLER
ETKİNLİK TAKVİMİ
Haberler
ADSM Pedodonti Kliniğinde Muayene Edilen ve Tedavi Planlaması Yapılan Çocuklar, Sürpriz Armağanlarla Gülümsedi
Okunma: 663   
Haber Tarih: 02.02.2018    14:51   

Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde, Eğitim döneminin tatile girmesi ile birlikte Pedodonti kliniklerimizde bir artış yaşandı. 

Çocuklar bir yandan Pedodonti Kliniğinde diş hekimlerimiz tarafından muayene edilirken, tedavi planlaması yapılan çocuklara kliniğin yanındaki bölümde çeşitli etkinlikler yapıldı. Etkinlik kapsamında çocuklar özel hazırlanmış platformda hatıra fotoğrafları çektirdiler, gönüllerince resim yapıp boyama yaptılar, kliniğe gelen tüm çocuklara, diş kostümü giymiş görevliler aracılığı ile boya kalemi, balon, diş fırçası ve diş macunundan oluşan sürpriz armağanlar verilerek diş korkusunu yendiler. Etkinlikte hem çocukları hem de yetişkinleri ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirdi.

Nevşehir ADSM Başhekimi Dt. İlkay Akün: "Çocuklara yapılan bu tür etkinliklerle diş korkularını yenmelerini sağladık. Ağız ve diş sağlığının temellerinin çocuklukta atıldığı bilimsel gerçeğinden hareketle, bu etkinliğimizle, ağız diş sağlığı konusunun çocukların akıllarına yer etmesini amaçladık. Anne ve babalar kendi dişlerini fırçalayarak çocuklarına örnek olmalıdırlar. Okullarımızda da öğretmenlerimizin diş fırçalamayı ve doğru beslenmeyi özendirmeleri, çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı açısından doğru tutum ve davranış edinmelerine yardımcı olacaktır. Doğru ve düzenli ağız bakımını alışkanlık haline getirmek, beslenmemizi düzenlerken çürük oluşturmayan besinleri seçmek, sert ve kabuklu gıdaları dişlerimizle kırmamak, diş hekimi kontrollerini aksatmamak ve diş hekiminizin önerdiği koruyucu flor uygulamalarını ihmal etmemek diş ve diş eti sağlığımız için çok önemlidir." dedi.

ADSM ‘de yapılan bu etkinlikle ilgili İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay “ Ağız ve diş sağlığının korunması ve geliştirilmesi sürecinde çocukların eğitimi ve diş fırçalama alışkanlığı kazanmalarının son derece önemli olduğunu belirtirken bu tür etkinlikler 
tesislerimizde ileriki günler de devam edecektir.” dedi.
Haber Resimleri
Diğer Haber Başlıkları
1
2
3
Kurumlar
T.C. Sağlık Bakanlığı
Türkiye Kamu Hast. Kurumu
Nevşehir Valiliği
Nevşehir Belediyesi
Nevşehir Üniversitesi
Nevşehir Sağlık İl Müdürlüğü
Kurumlar
Nevşehir Halk Sağlığı İl Müdürlüğü
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği
Nevşehir Devlet Hastanesi
Ürgüp Devlet Hastanesi
Nevşehir Ağız ve Diş Sağ. Merk.
Kozaklı Fizik Tedavi Hastanesi
Önemli Linkler
MHRS Randevu
Hastane Laboratuvar Sonucu
BİMER
E - Nabız
E Bodro
Kurumsal E Posta
Kurumlar
Sağlık Bakanlığı E Posta Sistemi
Sağlık Bakanlığı Bilgi Edinme
Sağlıkta Buluşma Noktası
0 384 215 42 91 - 92
MESAJ
Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Copyright ©2015 Web Tasarım_medyatör