Site Haritasıİstek ve Öneri Formu
HABERLER
ETKİNLİK TAKVİMİ
Haberler
Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Yangın Tatbikatı Yapıldı
Okunma: 1949   
Haber Tarih: 23.10.2015    14:24   
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde, hastahane acil eylem planı dahilinde yangın tahliye ve acil tıbbi müdahale tatbikatı yapıldı. 2015 yılı Nevşehir ADSM Sivil Savunma Birimi tarafından organize edilen tatbikattan önce İl İtfaiye Müdürlüğü Tarafından ADSM personelimize bir eğitim verildi.

Sağlık Bakanlığı Yangın Önleme ve Söndürme Yönergesi gereğince, sağlık kurumlarında çıkabilecek olası yangınların can ve mal kaybına yol açmaması, personellerin bilinçlendirilmesi, yangın ekiplerinde görevli personellerin deneyimini arttırmak amacı ile Yangın Söndürme Eğitimi ve tatbikatı gerçekleştirildi.

Nevşehir Devlet Hastanesi toplantı salonunda yapılan seminerde, Yangın Yönergesinde ve Hastane Afet Planı (HAP) planında görevli ekiplere, güvenlik görevlilerine ve diğer personellere Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünce yangına müdahale, Nevşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden (AFAD) Sivil Savunma Uzmanı Oğuz Doğan tarafından da Afet durumunda yapılması gereken eylem planını hakkında bilgi verildi.

Seminerden sonra Sağlık Müdürlüğü bahçesinde İtfaiye Müdürlüğünce yangın söndürme cihazlarının tanıtımı yapılıp kullanma yöntemleri anlatıldı. İtfaiye Müdürlüğü personelleri tarafından Müdürlük bahçesinde gerçek bir yangın çıkartıldı. Tatbikata katılan personellerden bazıları yangın söndürme tüpleri ile ateşe müdahale ettiler ve olası bir yangında nasıl müdahale edeceklerini, yangın tüplerinin kullanımı ve yangın söndürme tekniklerini uygulamalı olarak görme imkânı buldular.

Günün ikinci tatbikatı Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde (ADSM) yapıldı. Senaryo gereği, Nevşehir UMKE gözetiminde ADSM Diş Protez Laboratuarı odasında elektrik kontağından çıkan yangında dumandan etkilenen personeller, Yangın Yönergesinin kurtarma ekibinde görevli personellerce başarılı bir şekilde tahliye edildi. Olay yeri Özel Güvenlik Görevlilerince kontrol altına alınarak giriş çıkışların güvenliği sağlandı.

Haber Resimleri
Diğer Haber Başlıkları
1
2
Kurumlar
T.C. Sağlık Bakanlığı
Türkiye Kamu Hast. Kurumu
Nevşehir Valiliği
Nevşehir Belediyesi
Nevşehir Üniversitesi
Nevşehir Sağlık İl Müdürlüğü
Kurumlar
Nevşehir Halk Sağlığı İl Müdürlüğü
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği
Nevşehir Devlet Hastanesi
Ürgüp Devlet Hastanesi
Nevşehir Ağız ve Diş Sağ. Merk.
Kozaklı Fizik Tedavi Hastanesi
Önemli Linkler
MHRS Randevu
Hastane Laboratuvar Sonucu
BİMER
E - Nabız
E Bodro
Kurumsal E Posta
Kurumlar
Sağlık Bakanlığı E Posta Sistemi
Sağlık Bakanlığı Bilgi Edinme
Sağlıkta Buluşma Noktası
0 384 215 42 91 - 92
MESAJ
Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Copyright ©2015 Web Tasarım_medyatör