Site Haritasıİstek ve Öneri Formu
HASTA REHBERİ
Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular


1-Kurumunuzda muayene olabilmek için nasıl randevu alabilirim ?  

 Nevşehir ADSM de muayene olabilmek için;

  ONLİNE randevu  htpp://www.mhrs.gov.tr./  adresini ziyaret ediniz. Telefonla randevu almak için, 182 numaralı telefonu arayınız.

2-Kurumunuzda acil polikliniği var mı ?

   Kurumumuzda acil şikayetlerle başvuran hastalarımıza, mesai saati içerisinde genel polikliniklerimizde ve hafta içi 16:30 - 08:00, hafta sonu  08:00 - 08:00 (24 saat) saatleri arasında nöbet polikliniğinde hizmet vermekteyiz.

3-18 yaş altında başvuran hasta ebeveyni olmadan muayene olabilir mi ?

Merkezimizde 18 yaş altı bireylerde ebeveyni olmadan muayene yapılmamaktadır.

4- MHRS Randevu'su alan bir hasta randevu saatinden ne kadar önce muayeneye gelmeli ?

Hastalarımızın randevu zamanından 15 dakika önce kurumumuza başvurmaları gerekir.

5-Engelli hastalarınız için merkeziniz ne gibi imkanlar sunmaktadır ?

Merkezimize gelen engelli hastalarımız, bakanlığımızın yayınlamış olduğu 2010/73- 80 nolu genelgesine istinaden her birimimizde öncelikli hasta hakkına sahiptir. Merkezimiz, engelli hastalarımız için,  standartlara uygun engelli polikliniği ,engelli otoparkı,engelli tuvaleti gibi donanımlara sahiptir.Merkezimize gelemeyecek durumda olan hastalarımıza, Evde Sağlık Hizmetleri Birimi personelleri tarafından mobil hizmet verilmektedir.Engelli olup hekimle iletişime geçemeyen ve ağız açmasında problem olan hastalarımız için ( muayene bulguları ve labaratuvar sonuçları uygun olduğu takdirde) genel anestezi altında tedavi hizmeti sunulmaktadır.

6-Merkezinizle anlaşmalı kurumlar nerelerdir ?

Kurumumuz TC Sağlık Bakanlığına bağlı bir kamu kurumudur.
SGK geçerlidir.
Ücretli hasta muayenesi yapılmaktadır.
Yeşil kart · Şehit, Gazi ve yakınları
Er ve Erbaşlar ( Sevk ve Sağlık karnesi ile birlikte)
İsteğe Bağlı Sigortalılar 
Yurt dışı sigortalılar(Sgk sevk belgesi ile birlikte)

18 yaş altı Yabancı Uyruklu Hasta:Pasaport ibrazı(ücretli hasta statüsünde tedavi yapılır.)

7-Hekim değiştirebilir miyiz?

Hastalarımız hasta hakları yönetmeliğinin 9.maddesi gereği hekim değiştirme hakkını kullanabilirler.Bunu yaparken hasta iletişim birimimize başvurarak kısa bir form doldurmaları yeterli olmaktadır.

 

Kurumlar
T.C. Sağlık Bakanlığı
Türkiye Kamu Hast. Kurumu
Nevşehir Valiliği
Nevşehir Belediyesi
Nevşehir Üniversitesi
Nevşehir Sağlık İl Müdürlüğü
Kurumlar
Nevşehir Halk Sağlığı İl Müdürlüğü
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği
Nevşehir Devlet Hastanesi
Ürgüp Devlet Hastanesi
Nevşehir Ağız ve Diş Sağ. Merk.
Kozaklı Fizik Tedavi Hastanesi
Önemli Linkler
MHRS Randevu
Hastane Laboratuvar Sonucu
BİMER
E - Nabız
E Bodro
Kurumsal E Posta
Kurumlar
Sağlık Bakanlığı E Posta Sistemi
Sağlık Bakanlığı Bilgi Edinme
Sağlıkta Buluşma Noktası
0 384 215 42 91 - 92
MESAJ
Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Copyright ©2015 Web Tasarım_medyatör